:: Panel Użytkowników
Witaj przybyszu

Rejestracja jest całkowicie niezobowiązująca i umożliwia dostęp do wszystkich obszarów tego serwisu.
Dołącz do Nas!
Użytkownik:


Hasło:


Zapamiętaj mnie

Użytkownicy:  Redakcja
Brak połšczenia  orth  
Brak połšczenia  Mafiu  
Użytkownicy:  Użytkownicy:
Ostatni:  Nowy dzisiaj: 0
Ostatni:  Nowy wczoraj: 0
Ostatni:  Razem: 80
Ostatni:  Ostatni:
luciham20
Użytkownicy:  Online
Użytkownicy:  Użytkownicy: 0
Gości:  Gości: 1
Razem:  Razem: 1
Użytkownicy:  Użytkownicy online
Brak użytkowników online
 
:: Maraton Trylogii
W dniach 25-26 maja w Warszawie odbędzie się gwiezdnowojenny maraton filmowy. W piątek w kinie Iluzjon wyświetlona zostanie Nowa nadzieja, w sobotę zaś - Imperium kontratakuje oraz Powrót Jedi. Na uczestników czekają także dodatkowe atrakcje.Z okazji 30. rocznicy premiery organizatorzy przypominają gwiezdną sagę zapoczątkowaną przez George'a Lucasa Gwiezdnymi wojnami - wzorowaną na komiksach z lat 30., fantastyczno-naukową baśnią, będącą jednym z największych sukcesów kasowych w historii kina, pełną pomysłów i radosnego optymizmu. Film trafił idealnie w zapotrzebowanie publiczności końca lat 70. oszałamiając sprawnością i techniczną perfekcją wielkiego widowiska. Był to także fenomen socjologiczno-psychologiczny, który szczególnie w USA nadal budzi wielkie emocje i wywołuje burzliwe dyskusje.

Jan F. Lewandowski w swoim Wielkim kinie pisał, że Lucas stworzył galaktyczną mitologię, w której toczy się walka Dobra i Zła. Za czasów prezydentury Ronalda Reagana pojęcie Imperium Zła trafiło nawet do języka amerykańskiej polityki. Nic dziwnego, że Gwiezdne wojny doczekały się kontynuacji w postaci filmów Imperium kontratakuje i Powrót Jedi, a po dwudziestu latach sam Lucas zaprezentował poprawioną komputerowo wersję filmu w technice cyfrowej, co okazało się preludium do kolejnych filmów z gwiezdnego cyklu.

Projekcję* w dniu 25 maja – w dokładną rocznicę amerykańskiej premiery – uatrakcyjni obecność fanów w strojach wzorowanych na kostiumach filmowych, konkurs wiedzy oraz wystawa prac inspirowanych gwiezdną sagą.

*ze względu na późną godzinę wyświetlania oraz wersję z napisami, pokaz dedykowany jest starszej publiczności

W dniu 26 maja duziych i mali** wielbiciele Gwiezdnych wojen zaproszeni są nie tylko na filmy – dodatkowe atrakcje zgromadzone będą wokół kina Iluzjon, a czekają między innymi: pokazy i nauka walki na miecze, konkursy z nagrodami, malowanie buziek oraz dużo zabawy. Z okazji Dnia Matki będzie możliwość narysowania wspólnej, kosmicznej laurki.

**napisy we wszystkich 3 filmach będzie czytał lektor.

Bilety w cenie:
25 maja (piątek): 15 zł
26 maja (sobota) – pojedynczy seans 15 zł, wszystkie 3 seanse: 30 zł

Godziny projekcji
25 maja:

* Nowa nadzieja g. 20:0026 maja:

* Nowa nadzieja g. 14:00
* Imperium kontratakuje g. 16:30
* Powrót Jedi g. 19:30Źródło: SWAT i Filmoteka Narodowa


Autor: Mafiu :: Data: środa, 16 maja 2007 - 13:48 :: Kategoria: Newsy :: Dział: StarWars :: Dotąd przeczytało: 2552 osób
Zaloguj się aby dodawać komentarze. rejestruj/zaloguj
 Logotypy oraz materiały identy-
fikacyjne produktów ® Star Wars
są własnością ich twórców.

starwars.fabularny.net © 2007
engine: PN | min.: IE5.0 1024x768

 realizacja:
 orth.com.pl